Ellerime Sağlık
Bunları Biliyor Muydunuz ?

Bunları Biliyor Muydunuz ?

Mutfakta işi kolaylaştıran tüm bilgiler kadınların kurtarıcısıdır.İşte yemeklerinizin lezzetine lezzet katmak için faydalı bir yazı..

YUMUŞACIK KURABİYELER İÇİN;

Eğer kurabiyeleriniz sertleştiyse üzerlerine dilimlenmiş elma koyup,kapalı bir kutuya koymayı deneyin.Bu kurabiyelerinizin yumuşamasını sağlar.

NEFİS PATLICAN KÖZLEMELERİ İÇİN;

Patlıcan közlemeyi çok seviyorsunuz ama kararmasını istemiyormusunuz. Peki bu nasıl olacak ? İşte cevabı : Patlıcanı fırın yerine ocakta közlemeyi deneyin.

SARIMSAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Sarımsağı havanda dövdünüz.Ama o koku bir türlü gitmiyorsa,içine bir parça kağıt koyun. Koku kalmayacaktır.

DOMATES SALÇASININ SIRRI

Domates salçasını hemen hemen her yemekte kullanırız.Ama ekşidi mi bunun bir çaresi yoktur diye düşünürüz.Ama varrrr... Ekşiyen domates salçasının içine havuç rendeleyin,tatlı olmasını sağlayacaktır.

AH BU BALIK KOKUSUsmiley

Balık yemeyi çok severiz.Ama elimize ve mutfağımıza sinen koku yüzünden bazen pişirmekten vazgeçeriz.Ancak bundan kurtulmak kolay. Mutfağınızdaki kokunun gitmesini istiyorsanız ocakta bir miktar vernel-su karışımını kaynatın.Eviniz mis gibi kokacaktır.Ayrıca elinize sinen koku için bir kaşığı elinize alıp 5 dakika kadar ovalayın.Kokudan eser kalmayacaktır.

LEZZETLİ ÇİKOLATA SOSU İÇİN;

Çikolata sosunu hazırlarken içine biraz kahve eklendiğinde tadının ne kadar güzel olduğunu göreceksiniz.Mutlaka deneyin.

SOĞANLAR KARARMASINsmiley

Yemek yaparken soğanları kavuruyorsunuz.Ancak kararmasına tahammülünüz yok.O zaman içine bir miktar un serpin,soğanlarınız kararmayacaktır.

KÜFLENMEYEN KAŞAR PEYNİRİ İSTİYORSANIZ cheeky

Kaşar peynirinin küflenmemesi için ilk olarak kağıt havluya sarıp daha sonra poşete koyun.

KESİLMİŞ LİMONLARI ZİYAN ETMEYİN

Limonu kestikten sonra saklamak için, içi su dolu bir kapta saklayın.

SÜTÜ KAYNATIRKEN

Mutfakta en sinirimi bozan şeylerden biridir sütü kaynatırken taşması.Çünkü temizlemesi bir hayli zordur.Ama bunun da çaresi varmış.Eğer süt kaynattığınız tencerenin kenarlarına sıvıyağ sürerseniz süt taşmazmış :)

GÜZELİM KAHVELER BAYATLAMASIN :)

Kahvenizin taze kalmasını istiyorsanız içine bir adet küp şeker koyun.Mis gibi tazecik kalacaktır.

Bu tarz bilgilerin herkese çok faydalı olacağını düşünüyorum. O yüzden boş durmayıp sizler için pratik bilgiler toplamaya devam edicem.Bizi takip etmeyi unutmayın..kiss

 


 
Yazıyla İlgili Yorumunuzu Paylaşın!

Yorumlar

    Şule
    10 yıl önce

    Süt tenceresinin dibini su ile de ıslayabiliriz. Taşmadığını göreceksiniz.

Soru Sorun!