Ellerime Sağlık
Güzel Saçlar İçin Pratik Öneriler

Güzel Saçlar İçin Pratik Öneriler

Saçlarınız yıprandıysa bununla baş etmenin kolay yolları var.Evde yapabileceğiniz maskeler ile mucizeler yaratabilirsiniz.

SAÇ MASKESİNİN FAYDASI NEDİR?

Maskeler, saç tellerini onarır ve derinlemesine temizlik sağlar.Burada önemli nokta saç yapınıza uygun maskeyi seçmenizdir.

GÜL SUYU İLE BAKIM

Saçınıza banyodan sonra gül suyu dökmeyi deneyin.Farkı hissedeceksiniz.

SİRKE İLE BAKIM

Duşta iken son durulama suyunda sirkeyi saçınıza dökün.Saçınıza parlaklık verecektir.

ZEYTİNYAĞI İLE BAKIM

5 çorba kaşığı zeytinyağı ile 2 yumurtayı karıştırıp saçınıza uygulayın.Saçlarınızı bone veya streçle örtün.15 dakika sonunda iyice durulayın.

BALLI ZEYTİNYAĞLI BAKIM

3 çorba kaşığı zeytinyağı ile 2 çorba kaşığı balı karıştırıp saçınıza uygulayın.Saçlarınızı bone veya streçle örtün.15 dakika sonunda şampuanlayıp iyice durulayın.

PAPATYA SUYU İLE BAKIM

Papatya suyunu kaynatın ve saçınıza banyo suyundan hemen sonra durulama için papatya suyunu dökün.Bu saçlarınıza canlılık verecektir.

CEVİZ KABUĞU İLE BAKIM

Ceviz kabuklarını kaynatın.Suyu ile saçlarını yıkayın.Bu bakımı haftada bir kez uygulayın.Saçlarınızdaki değişimi hemen farkedeceksiniz.

UZUN SAÇLAR İÇİN

Her kadının hayalidir uzun saçlar.Evde doğal bir yöntem ile saç uzatma maskesi de hazırlayabilirsiniz.Bunun için Sinameki Otu, Badem Yağı, Bemiks Ampül ve Su gerekli.

Bunun için 1 tutam sinemakiyi,bir çay bardağı suda kaynatın.Süzdükten sonra ılıyınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampül koyup karıştırın.Sadece saç diplerinize uygulayıp biraz masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.Bu maskeyi haftada bir kez duştan önce uygulamanızı tavsiye ederim.1 Ay sonra saçlarınızın nasıl uzadığını göreceksiniz.

 

 
Yazıyla İlgili Yorumunuzu Paylaşın!

Soru Sorun!